Zespół Pałacowo-Parkowy Sypniewo

Zespół Pałacowo-Parkowy w Sypniewie zlokalizowany jest na terenie wiejskim w miejscowości Sypniewo, gm. Więcbork.
Jest obiektem hotelarsko-gastronomicznym świadczącym usługi hotelarskie w sposób ciągły oraz usługi gastronomiczne na miejscu i w ramach cateringu.

Organizuje wesela, bankiety, przyjęcia, imprezy plenerowe. Prowadzone są tu warsztaty kulinarne propagujące produkty i potrawy regionalne i lokalne np. z gęsiny, dziczyzny, pieczenie chleba w tradycyjnym piecu chlebowym. Zespół został ujęty w projekcie „Krajna Szlachecka” nawiązującym do kultury i sztuki kulinarnej polskiej szlachty i arystokracji.

Projekt służy turystycznej promocji Krajny.Obiekt należy także do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego dążąc do propagowania tradycji kulinarnej tożsamej z regionem etnograficznym Krajny.
W menu królują specjały kuchni staropolskiej : karkówka w sosie korzennym, potrawka po krajeńsku, zraz staropolski, tradycyjne wędliny i szynki.
W pałacowym ogrodzie uprawiane są warzywa, zioła i kwiaty jadalne, które podnoszą jakość serwowanych potraw, w parkowych stawach hodowane są ryby podawane na pałacowych stołach. Zespół współpracuje z lokalnymi dostawcami co gwarantuje świeżość i naturalność produktów. Należy też do Lokalnej Grupy Działania Nasza Krajna i Grupy Rybackiej Nasza Krajna i Pałuki.

W ZESPOLE PAŁACOWO-PARKOWYM W SYPNIEWIE ZAINTERESUJ SIĘ SPIŻARNIĄ KUJAWSKO-POMORSKĄ

Dane szczegółowe firmy

Romuald Adamski Zespół Pałacowo-Parkowy Sypniewo

Adres:29 stycznia 45
Kod pocztowy:89-422
Miejscowość:Sypniewo

Galeria zdjęć firmy Zespół Pałacowo-Parkowy Sypniewo

Skontaktuj się z nami

Jeśli szukasz więcej informacji o projekcie Spiżarnia Kujawsko-Pomorska napisz do nas lub po prostu zadzwoń.